O ovčím rounu a lanolinu

Naše vlněné výrobky např. ložní soupravy mají profylakticko-léčebné účinky, nedráždí pokožku, jemně masírují nervová zakončení na těle. Dále se vyznačují výbornou termoregulační a hydroregulační schopností - je to vlastnost nazývaná tzv. suché teplo ( proto bača chodil v kožichu i v létě ). Díky konstantní teplotě a vlhkosti jsou vhodné i pro astmatiky. Suché teplo chrání před roztoči a díky prohřívací schopnosti výrobky snižují bolestivost a naopak zvyšují pohyblivost kloubů, svalů a šlach, což ocení i revmatici v naší kategorii rehabilitační pomůcky. Snižují také napětí a bolest, odstraňují kladné ionty, škodlivé pro organismus, které jsou příčinou únavy a bolesti hlavy. Tyto výrobky se vyrábějí z jemné vlny mladých ovcí Merino, chovaných v Austrálii a na Novém Zélandě. Jemnovlnné ovce MERINO jsou na tyto výrobky nejvhodnější, a proto mají spoustu těchto výborných vlastností.

OVČÍ VLNA  -  je 100% přírodní materiál, který se získává střiháním ovcí. Počátky chovu ovcí sahají podle nálezů v dnešním Turecku a Iráku, až do období před 11 tisíci lety. Ovečky, ze kterých získáváme a následně zpracováváme ovčí vlnu, jsou chovány po celém světě. Ovčí vlnu, jako materiál, tedy můžeme chápat jako přírodní obnovitelný zdroj. Ve chvíli, kdy je životnost materiálu u konce, vrací se ovčí vlna do půdy, kde se přirozeně rozkládá. V této fázi uvolňuje cenné živiny do země. Přírodní ovčí vlna se rozkládá velmi krátkou dobu, zatímco většina syntetických materiálů se rozkládá dlouhé roky.

 

VLASTNOSTI OVČÍ VLNY - Vlna dokáže absorbovat velké množství vody, aniž by na pokožce zanechávala pocit vlhka. Vlhkost z okolního prostředí i pot se z vlněného materiálu odpařuje pomalu a spotřebovává minimum tepla. Vlna dobře izoluje proti chladu, i když je mokrá. Tato vlastnost se jmenuje Hygroskopie – zachovává si svoji přirozenou vlhkost a zbytek tekutin odvádí. Díky konstantní teplotě a vlhkosti je vhodná i pro astmatiky, suché teplo a lanolin pomáhají chránit před roztoči, díky prohřívací schopnosti výrobky snižují bolestivost a naopak zvyšují pohyblivost kloubů, svalů a šlach, díky čemuž je ocení i revmatici. Všechny ovčí věci jsou antialergické, termoregulační, hygroskopické, jsou perfektně prodyšné a mají terapeutický účinek. Vlněné výrobky mají profylakticko-léčebné účinky, nedráždí pokožku, jemně masírují nervová zakončení na těle, a proto zlepšuje prokrvení celého těla.  Dále se vyznačují výbornou termoregulační a hydroregulační schopností - je to vlastnost nazývaná tzv. suché teplo (proto bača chodil v kožichu i v létě).

VLASTNOSTI LANOLINU –  Lanolin se získává z ovčí vlny, který produkuje ovce pro svou ochranu proti roztočům a jiným nežádoucím parazitům. Má dezinfekční, hydratující a zjemňující účinky na lidskou pokožku i prádlo.

Když to shrneme ovčí vlna je přírodním vláknem s celou řadou jedinečných vlastností:

 

  • léčivá díky tzv. suchému teplu

  • v zimě hřeje, v létě chladí

  • vhodná pro alergiky astmatiky

  • blahodárný vliv na pokožku

  • obsahuje lanolin

  • neabsorbuje pachy

  • je vzdušná a prodyšná

  • je pocitově suchá i při navlhnutí

  • masíruje nervová zakončení na kůži

  • je samozhášivá

 

         Představujeme Vám naši společnost OVČÍ VĚCI, kterou můžete také znát pod sloganem OVČÍ VĚCI CHCÚ MĚT VŠECI! Nabízíme různé druhy výrobků z ovčí vlny jak po rehabilitaci na prohřátí nebo na zpevnění různé ortézy, také výrobky z ovčí vlny na denní nošení nebo vlněné funkční prádlo pod oděv na zlepšení termo-regulace Vašeho těla. Nabízíme také velký sortiment ložních vlněných souprav různých barevných kombinací, vlněných podložek a matrací pro zdravé spaní.

          Uvědomte si, že v posteli strávíte minimálně třetinu svého života a zdravý spánek je velmi důležitý pro fungování Vašeho organismu po celý zbytek dalšího dne. Tyto výrobky jsou doporučovány lékaři a také rehabilitačními pracovníky. dále jsou vhodné pro osoby postižené degenerativními onemocněními kloubů, páteře a dlouhodobě ležící.

Váš tým  ČESKÁ OVCE